IronCAD vs. tradycyjne oprogramowanie CAD – Dlaczego użytkownicy wybierają IRONCAD

Jako pionier w branży CAD – IronCAD przyspiesza drogę od projektu do produkcji poprzez dostarczanie inżynierom licznych funkcjonalności oraz dodatków ułatwiających wprowadzanie projektów w życie.

IronCAD upraszcza proces projektu, umożliwiając szybsze wprowadzenie produktu na rynek, dzięki nowoczesnemu i efektywnemu podejściu do projektowania w 3D. Dodatkowo program pozwala użytkownikom dokonywać szybkich zmian, rozwiązywać problemy bez opóźnień i tworzyć projekty szybciej, niż w innych programach dostępnych na rynku.

Porównując IronCAD-a z innymi systemami CAD, warto zwrócić uwagę na kluczowe korzyści, które wynikają z użytkowania oprogramowania IronCAD.

Elastyczne drzewo historii

Dokonuj zmian projektowych w mgnieniu oka, nie martwiąc się, w jaki sposób został stworzony model, tym samym nie obawiając się uszkodzenia drzewa historii. W przypadku modelu z powiązaną historią przewidywany czas na dokonywanie zmian w późniejszym etapie projektu jest niewyobrażalny. IronCAD pozwala projektować zależnie lub niezależnie od historii. Dzięki temu wprowadzanie zmian jest równie proste, jak tworzenie nowych operacji.

Inne programy opierają się na historii modelu, co oznacza, że niemal każda wykonana operacja jest zależna od tych, które były utworzone wcześniej. Taka zależność powoduje, że bardzo łatwo „uszkodzić” model zmieniając lub usuwając którąś z operacji.

IronCAD działa na innej zasadzie – to użytkownik decyduje, kiedy, gdzie i czy w ogóle chce mieć zależność historii. Oznacza to, że można usunąć istniejącą operację lub część, a reszta projektu pozostanie nienaruszona. Dzięki elastycznemu drzewku możesz przenosić operację w górę lub w dół utrzymując całą historię. Jeżeli mimo wszystko chcesz projektować w „klasyczny” sposób z powiązaną historią, IronCAD również daje taką możliwość.

Poza tym IronCAD posiada narzędzia do bezpośredniego modelowania, które działają nawet w przypadku plików importowanych z innych programów, co oznacza, że od razu możesz edytować ściany modelu.

„Używamy około 20 licencji IronCAD-a. Możemy projektować w 3D znacznie szybciej, niż w innych programach i jest to tak proste, że nawet 15-latek mógłby zacząć projektować po dwóch dniach nauki” – Johannes Schreiber – Robotunits

Zarządzanie tylko jednym plikiem

IronCAD pozwala pracować z całym złożeniem, posługując się wyłącznie jednym plikiem. Oznacza to, że każdy aspekt złożenia – wymiary czy pozycjonowanie części mogą być dobrane idealnie za pierwszym razem.

Nie ma konieczności wiązania elementów, chyba że chcesz otrzymać ruch – w tym przypadku wystarczy powiązanie ruszających się podzespołów, pozostałe możesz zignorować.

Nagradzane narzędzie Triball

Triball to jedno z potężniejszych i bardziej użytecznych narzędzi CAD na świecie. Przesuwaj, kopiuj, twórz szyki, połączenia funkcji, części, a nawet całych złożeń zaledwie kilkoma kliknięciami. Za pomocą uchwytów błyskawicznie dokonuj precyzyjnych zmian.

Poznaj doceniany Triball i przekonaj się, dlaczego jest to jedno z najlepszych narzędzi w branży programów CAD.

Zostań w 3D na dłużej

W tradycyjnym programie CAD zazwyczaj zaczynasz modelowanie od wyboru płaszczyzny, następnie przechodzisz do stworzenia szkicu na tej płaszczyźnie, po czym tworzysz kształt 3D (np. wyciągnięcie czy bryłę obrotową) z utworzonego szkicu.

IronCAD umożliwia zostanie w 3D na dłużej, dając znacznie lepszy wgląd w tworzony model. Potrzeba stworzenia szkicu 2D jest znacznie mniejsza, co przekłada się na dłuższe pozostanie w środowisku 3D.

Możesz kompletnie pominąć etap tworzenia szkiców 2D. Nadal są one dostępne, ale nie jest to obowiązkowe. Wystarczy przenieść i upuścić kształt w odpowiednim miejscu, a płaszczyzna i szkic 2D, który możesz edytować w późniejszym etapie projektu, zostaną utworzone automatycznie. Możesz pominąć nudny (oraz niepotrzebny) proces tworzenia szkiców od podstaw.

Bez wiązań

Nie ma potrzeby wiązania każdej z utworzonych części. Gdy stworzysz ruszającą się część, po prostu dodaj do niej wiązanie i pomiń wszystkie inne wiązania, których stworzenie byłyby niezbędne w innych programach CAD. Jeżeli jednak chcesz projektować w tradycyjny sposób, to również masz taką możliwość, ponieważ elastyczność jest domeną systemu IronCAD.

Jedyne części, które potrzebują wiązań, to te z określonym ruchem (np. koła, czy dźwignie). Dla całej reszty możesz całkowicie pominąć wiązanie części, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu.

Oszczędzaj czas dzięki katalogom

Korzystając z katalogów IronCAD, możesz projektować bardziej efektywnie. Oznacza to wyjście przed konkurencję poprzez szybsze wejście na rynek dzięki narzędziom, które pozawalają ominąć sporą część niepotrzebnych  kroków z tradycyjnych programów CAD 3D. Katalogi zintegrowane z IronCAD-em stanowią swego rodzaju paletę z Twoimi danymi. Nie ma znaczenia, czy jest to użyteczna część, kształt, narzędzie, materiał, animacja, czy jakikolwiek element, który można przeciągnąć i upuścić w katalogu w celu ponownego użycia.

Sprawdź oprogramowanie IronCAD, pobierając darmową, w pełni funkcjonalną wersję demonstracyjną IronCAD Design Collaboration Suite, zawierającą: IRONCAD, IRONCAD INOVATE, IRONCAD DRAFT i IRONCAD COMPOSE, oraz liczne dodatki i katalogi.

Pobierz i przetestuj IRONCAD 2020

Pobierz i bezpłatnie przetestuj możliwości programu IRONCAD 2020 na stronie: https://ironcad.pl/

Zobacz inne

Kolejne, drastyczne zmiany na rynku oprogramowania CAD 3D

drukarka 3d cadxpert laboratoria przyszłości

Drukarka 3D w każdej szkole. Trwa nabór do programu Laboratoria Przyszłości

agh lab makerbot

Laboratorium 16 drukarek 3D MakerBot na Wydziale Zarządzania AGH

form 3 design 2

Dowiedz się, jak wygląda obsługa drukarki 3D w technologii SLA/LFS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *