Wywiad z użytkownikiem SolidWorks

Drogi Czytelniku

Zachęcamy do zapoznania się z artykułem który opisuje rzeczywistą drogę wyboru systemu CAD 3D. Ale co najważniejsze, pokazuje w jaki sposób uzyskać 50% rabaty na zakup oprogramowania.

I tak w przypadku naszego Klienta, cena początkowa SolidWorks wahała się na poziomie  25 000 PLN netto, a cena zakupu wyniosła ok 11 000 PLN netto.

Tak więc warto zapoznać się z prostymi, ale skutecznymi metodami negocjacji i tym co oferuje rynek oprogramowania CAD 3D.

Redakcja: Obecnie użytkuje Pan oprogramowanie CAD 3D SolidWorks?

Klient: Tak, zakupiłem go w 2019 roku.

R: Kiedy rozpoczął Pan poszukiwania takiego systemu?

K: To była II połowa 2018, w danym momencie nie korzystaliśmy z żadnego z programów. Doszedłem do wniosku, że aby dalej się rozwijać muszę wdrożyć CAD 3D.

R: Jakie systemy CAD brał Pan pod uwagę? Czy miał Pan jakiś faworytów?

K: W przeszłości testowałem SolidEdge’a. Przyznam, że nie miałem zbyt dużej orientacji jakie są inne możliwości i początkowo nie brałem pod uwagę innych rozwiązań.

R: Jakimi kryteriami kierował się Pan dokonując wyboru ?

K: Ważne dla mnie było aby oprogramowanie miało swoją markę i było obecne od dłuższego czasu na polskim rynku.  Dodatkowo pomyślałem, że najlepiej będzie wdrożyć coś co już znam, aby się nie uczyć pracy w nowym systemie. Tak więc skupiłem się na SolidWorks, który wydawał mi się najlepszym rozwiązaniem.

R: I jak Pan ocenia to rozwiązanie?

K: Solidworks oceniam jako bardzo dobry system i bardzo rozbudowany. Natomiast mimo to podczas prezentacji innych programów dostrzegłem, że nie zawsze Solidworks jest najlepszy. Dodatkowo przeraziła mnie zbyt wysoka cena za zakup programu a później także za wykupienie subskrypcji. Myślę, że za tą kwotę, którą miał bym wydać za program, szybko by się on nie zwrócił. Co gorsza  wykorzystywałbym z niego może jedynie 20% funkcjonalności.

R: Rozumiem, że udało się wynegocjować lepsze warunki cenowe?

K: Początkowy etap negocjacji był ciężki, ponieważ utwierdzali mnie w przekonaniu, że to najlepszy system na rynku i że jakość musi tyle kosztować.  Stwierdziłem, że rozejrzę się za innymi rozwiązaniami, w lepszej cenie.

R: I co Pan jeszcze odnalazł na polskim rynku ?

K: Na polskim rynku jest wiele programów CAD w wersji polskiej. Nie miałem czasu porównywać każdego z osobna. Pewnego dnia otrzymałem 30-dniową wersję SOLIDWORKS’a. Po kilku dniach potrafiłem porównać prace w SW z SE. Zakupiłem podręczniki do SW. Zacząłem pracę bazując na wiedzy z podręcznika.

R: Czy może Pan wymienić kilka z nich?

K: Oczywiście. Słyszałem o ZW 3D, AUTOCAD, SOLIDEDGE i SOLIDWORKS, IRONCAD

R: I jak potoczyły się dalsze losy tych trudnych wyborów?

K: Przyznam, że byłem bliski decyzji o zakupie systemu IRONCAD, ponieważ po prezentacji tego programu śmiało mogłem stwierdzić, że praca w nim jest szybka i bardzo intuicyjna. Jednak do tej pory nabyta wiedza przeze mnie oraz atrakcyjna oferta konkurencji zdecydowała o moim wyborze.

R: A co z kosztami subskrypcji programu do wyższych wersji – co w trakcie użytkowania jest wręcz koniecznie?

K: Dla jednego projektanta jest koniecznie a dla drugiego nie, Ja zaliczam się do tej drugiej grupy. Ponieważ jak już wspomniałem, wykorzystuje ten program w 20% z funkcjami, które były wprowadzone kilka lat temu i już tutaj nie ma co aktualizować.

R: Podsumowując, czy jest Pan zadowolony z zakupu?

K: Na pewno jestem zadowolony z faktu, iż dzięki konkurencji dystrybutora SolidWorks, udało mi się uzyskać tak duży rabat. Tak więc zachęcam wszystkich zainteresowanych do jak najszerszego badania rynku. Również obecnych użytkowników SolidWorks.

Gdyby nie tak wysoki rabat, wybrałbym oprogramowanie IRONCAD, ze względu na to, że jest w dobrej cenie, ma bardzo rozbudowaną funkcjonalność i brak dodatkowych opłat po zakupie licencji. A co do samego programu, który zakupiłem, aktualnie jestem na etapie wdrożenia systemu i ustalenia terminu szkolenia.

Zobacz inne

Tanio, szybko, dobrze – trójkąt idealny? Wybieramy optymalny program CAD do projektowania z wieczystą licencją

Dodatkowe linie w GstarCAD

Jaki program CAD 2D wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

GstarCAD – bezpłatne szkolenia dla czytelników bloga Artcrafter

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *