Jaki wybrać program CAD 3D dla konstruktorów maszyn i urządzeń?

  IRONCAD vs SolidWorks

Stwierdzenie, że popularność parametrycznego oprogramowania CAD 3D dla konstruktorów maszyn i urządzeń nieustannie wzrasta, nie jest niczym odkrywczym i ciężko z nim polemizować. Faktem jest, że wiele polskich przedsiębiorstw produkcyjnych już dawno postanowiło przejść na systemy do komputerowego wspomagania projektowania 3D i… no cóż, trudno im się dziwić. Najzwyczajniej w świecie zdali sobie sprawę z niepodważalnych atutów tych rozwiązań, ich przewagi względem standardowych programów 2D oraz konieczności podążania z duchem czasu, by nie zostać w tyle, za konkurencją.

Uświadomienie sobie potrzeby przejścia na CAD 3D to jedna sprawa, natomiast wybór optymalnego programu spośród szerokiej oferty rynkowej to już całkiem inna kwestia. Jak się domyślacie podjęcie finalnej decyzji nie jest takie proste i oczywiste, jak mogłoby się wydawać.

Wybór programu CAD 3D do projektowania to ważna decyzja, gdyż realnie wpłynie na działania projektantów, a w dalszej perspektywie również funkcjonowanie całej firmy.  Wskazane jest więc wcześniejsze przeprowadzanie dokładnej analizy  oraz odpowiedni namysł. Pewnie się z tym zgodzicie. Tylko skąd w natłoku codziennych spraw i obowiązków znaleźć na to wszystko czas?

Aby pomóc Wam w podjęciu właściwej decyzji oraz przede wszystkim zaoszczędzić Wasz czas, postanowiliśmy  przygotować cykl krótkich artykułów porównujących popularne w naszym kraju programy CAD 3D pod względem funkcjonalności, oferowanych narzędzi oraz polityki licencyjnej.

Na polskim rynku można dostrzec kilka wiodących rozwiązań CAD 3D, są to:  SolidWorks, Autodesk Inventor, Solid Edge, PTC Creo Parametric oraz IRONCAD. W pierwszym artykule skupimy się na porównaniu systemów IRONCAD i SolidWorks.

Zobacz inne

drukarka 3d cadxpert laboratoria przyszłości

Drukarka 3D w każdej szkole. Trwa nabór do programu Laboratoria Przyszłości

agh lab makerbot

Laboratorium 16 drukarek 3D MakerBot na Wydziale Zarządzania AGH

IronCAD vs. tradycyjne oprogramowanie CAD – Dlaczego użytkownicy wybierają IRONCAD

form 3 design 2

Dowiedz się, jak wygląda obsługa drukarki 3D w technologii SLA/LFS

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *